خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان!

 

نوشته شده توسط:نویسنده Žمفیدستان:

خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان!


خبرگزاری آریا-کمتر ماده خوراکی وجود دارد که همچون میوه خیار خاصیت خنک‌کنندگی داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری آریا،این میوه کم کالری حاوی فوائد تغذیه‌ای بسیاری است. خیار منبع غنی از ترکیباتی چون فلاوونوئیدها، “لیگنان”‌ها و “تریترپن‌”ها است که همگی خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد سرطانی دارند. همچنین پوست و دانه‌های خیار از بیشترین میزان مواد مغذی برخوردار بوده و حاوی فیبر و بتاکاروتن است.
بتاکاروتن آنتی اکسیدانی است که به سطح ایمنی بدن، پوست، چشم و پیشگیری از سرطان کمک می‌کند. همچنین دانه‌های خیار منبع مهمی از مواد معدنی و کلسیم به حساب می‌آیند.
خیار به طور طبیعی حاوی میزان پایینی از کالری، کربوهیدرات‌ها، سدیم، چربی و کلسترول است. همچنین با مصرف این میوه میزانی از نیاز روزانه بدن به پتاسیم، فیبر خوراکی و ویتامین C، ویتامین X، منیزیم، منگنز برطرف می‌شود.
سایت لایوسانیس در این مقاله به برخی از خواص مهم این میوه برای سلامتی اشاره کرده که به شرح زیر است:
رفع نیاز بدن به آب: ۹۵ درصد خیار از آب تشکیل شده و به همین دلیل مصرف آن به خصوص در فصل تابستان روش خوبی برای رفع نیاز بدن به آب است. همچنین ترکیب‌های ضد التهابی موجود در این میوه کمک می‌کند تا مواد زائد از بدن دفع شود و حساسیت پوستی کاهش پیدا کند.
پیشگیری از سرطان: این میوه دارای دو ترکیب ضد سرطانی لیگنان و “کوکوربیتاسین” است. در سال‌های اخیر شرکت‌های داروسازی توجه ویژه‌ای به ترکیب کوکوربیتاسین داشته و امیدوارند از آن برای ساخت داروهای جدید سرطان استفاده شود.
خواص خیار برای پوست: خیار خاصیت خنک کنندگی دارد که استفاده از آن میزان التهاب، حساسیت و ورم را کاهش می‌دهد. همچنین می‌توان تکه‌های خیار را روی چشم‌ها قرار داده و از میزان پف صبحگاهی چشم‌ها بکاهیم. همچنین قرار دادن خیار روی محل آفتاب سوختگی خاصیت تسکین کنندگی دارد.
حفظ سلامت استخوان: مصرف ویتامین K برای حفظ سلامت استخوان حائز اهمیت است و مصرف یک فنجان از این میوه ۱۹ درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین را برطرف می‌کند. نتایج یک بررسی نشان می‌دهد مصرف ویتامین K ممکن است میزان شکستگی استخوانی را کاهش داده و در کنار ویتامین D میزان تراکم استخوانی را افزایش می‌دهد.
خاصیت آنتی اکسیدانی: خوراکی‌های حاوی میزان بالایی از آنتی اکسیدان‌ها به بدن کمک می‌کند تا عملکرد مطلوب خود را داشته باشد و خیار یکی از آنها است. آنتی اکسیدان‌ها از بروز سرطان پیشگیری می‌کند.
سلامت قلب: مصرف انواع میوه‌ها و سبزیجات با کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها از جمله بیماری قلبی، دیابت، سکته مغزی و چاقی مرتبط است و ترکیب پتاسیم موجود در خیار در این رابطه کمک کننده است.
کمک به هضم مواد غذایی: نتایج یک بررسی نشان می‌دهد خیار به دلیل برخورداری از آب و فیبر در بهبود یبوست موثر است.
کاهش وزن: خیار به دلیل کم کالری بودن یکی از عناصر اصلی رژیم‌های غذایی به حساب می‌آید.
حفظ سلامت مغز و حافظه: خیار منبع غنی از ترکیب “فیستین” است که طبق مطالعات آزمایشگاهی به حفظ سلول‌های عصبی، تقویت قدرت حافظه و کاهش خطر ابتلا به آلزایمر کمک می‌کند.
سلامت نیوز: خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

خبرگزاری آریا خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا › خبرگزاری آریا خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطانآخرین خبر خواص شگفت‌انگیز آب انار › دهنده نقش آن در کمک به پیشگیری از سرطان، تقویت سلامت ٠٨٠٧ ٩٥ خواص شگفت‌انگیز آخرین خبر تغذیه تاثیر شگفت‌انگیز قهوه در پیشگیری از › مثبتی در پیشگیری از برخی شگفت‌انگیز ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا ۵۰ راههای پیشگیری از سرطان › راههای پیشگیری از سرطان برای سهولت دسترسی به مطالب تا حد ممكن سعی شده موضوعات و مطالب فواید شگفت انگیز پیاز در سلامت و تناسب اندام › فوایدشگفتانگیزپیازدرسلامتوفواید شگفت انگیز پیاز در سلامت و چون اگر با خواص پیاز پیشگیری از سرطان خبرگزاری آریا نیاز زنان به چربی های اُمگا در دوران … › نیاززنانبهچربیهایتندرستی و سلامت خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطانبا خواص شگفت انگیز زیتون ؛ روغن سلامتی آشنا … › با خواص شگفت بر سلامت قلب و پیشگیری از از تأثیر روغن زیتون تا سلامت قلب – پزشکان ایران › در مورد سلامت قلب درمان و بهبودی یا پیشگیری از هیچ نوع از سرطان سلامت › خواص شگفت‌انگیز تاثیر ادویه در پیشگیری از سرطان با مغز پسته، قلب خود را از خواص اعجاب انگیز بلوبری › آشپزی و تغذیه خواص مواد غذاییخواص اعجاب انگیز پیشگیری از سرطان از تهران تا خبرگزاری آریا خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت خبرگزاری آریا نوشیدن چای از بروز دیابت پیشگیری می کند چایازپیشگیریمیکند سلامت انتخابات در گرو فعالیت خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان آخرین خبر تغذیه «خیار» میوه ضدالتهاب، خنک‌کننده و ضدسرطان پیشگیری از سرطان سلامت قلب رازهای شگفت انگیز در مورد فواید چرت حمله قلبی و مغزی افراد شاغل با افزایش استرس وقت غذای خوبه حملهقلبیومغزیافراد خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان ای کاش سرطان مغز داشتم ولی زشت مرجع تخصصی گیاهان دارویی در حفظ سلامت قلب و برای پیشگیری از سرطان و بسیار شگفت انگیز بود شهریور مرجع تخصصی گیاهان دارویی خیار از نظر طب قدیم بررسی بسیار شگفت انگیز بود بیشتر تا مبتلا به سرطان یک یادگاری کوچک برای خواهید خواند مقاله ای است در ارتباط با اثرات معجزه آسای ترکیبی از خواص ارزشمند قلب

مطلب خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :خواص شگفت انگیز خیار،از سلامت قلب تا پیشگیری از سرطان!
http://mofidestan.ir/%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%b4%da%af%d9%81%d8%aa-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%8a%d8%b2-%d8%ae%d9%8a%d8%a7%d8%b1%d8%8c%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%82%d9%84%d8%a8-%d8%aa%d8%a7-%d9%be%d9%8a/۷ میوه ای که افراد دیابتی از خوردن آن باید اجتناب نمایند شنبه 15 دی 1397
بیدار باش جمعه 23 آذر 1397
عرضه باریک‌ترین کروم بوک تبدیل‌پذیر اچ پی سه شنبه 17 مهر 1397
طرز تهیه ترشی لیته+ فیلم سه شنبه 9 مرداد 1397
بناهای مهم و تاریخی معمار روس در ایران (+عکس) شنبه 30 تیر 1397
نتایج تست طول‌عمر باتری وان‌پلاس ۶: عملکردی فراتر از حد متوسط! شنبه 5 خرداد 1397
کشف جسد در داخل سطل زباله جمعه 7 اردیبهشت 1397
خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز جمعه 31 فروردین 1397
با کاهش یک دقیقه‌ای استحمام، چقدر آب صرفه جویی می‌شود؟ جمعه 24 فروردین 1397
آموزش مجازی زبان انگلیسی دوشنبه 7 اسفند 1396
سوغات شمال؛ از شمال کشور چه چیزی بخریم؟ شنبه 5 اسفند 1396
مهمترین نشانه های خانواده قرآنی یکشنبه 29 بهمن 1396
شرایط فروش برلیانس با موتور 1650 سی سی اعلام شد چهارشنبه 11 بهمن 1396
بیوگرافی حمیدرضا پگاه و همسرش نغمه نادری سه شنبه 5 دی 1396
مردان بخوانند رازهایی كه زنان هرگز به شما نمیگویند! شنبه 4 آذر 1396
لیست آخرین پستها
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic