خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز

 

نوشته شده توسط:نویسنده Ž


خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز

خواص آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز

در فصل بهار هستیم و گوجه سبز یا آلوچه از میوه های‌ خوشمزه این فصل است . این میوه خوشمزه که قیمت بالایی هم دارد چه خواصی دارد ؟ آیا مایل هستید بدانید ارزش غذایی گوجه سبز یا همان آلوچه سبز چیست ؟

با ما همرا شوید در خواص درمانی بی نظیر گوجه‌ سبز یا آلوچه سبز :

فواید مصرف گوجه سبز :

مصرف گوجه سبز برای درمان شب‌كوری، مفید است و همچنین بیماری‌های نقرس، رماتیسم و تصلب شرایین با خوردن گوجه سبز التیام می‌یابد. گوجه سبز، خاصیت مسهلی دارد و خشك شده آن برای درمان اعصاب و كم‌خونی مفید است. همچنین مدر است و اعمال كلیه‌ها را تنظیم می‌كند.

گروه تغذیه تالاب : جوشانده 25 تا 30 گرم برگ درخت گوجه سبز، كشنده انگل‌های معده است و این خاصیت در هسته گوجه سبز هم وجوددارد.البته فراموش نكنید برگ گوجه سبز نفاخ است و برای معده مضر است، مگر آن كه همراه با یك مسهل خورده شود.

برخی پزشكان معتقدند این میوه ترش‌مزه برای درمان تومورها هم موثر است و كودكان در حال رشد خوب است روزانه مقداری گوجه سبز نوش جان كنند.كسانی كه به مزه ترش حساسند، می‌توانند از پخته شده آن در انواع خورش‌ها استفاده كنند.

به دلیل طبیعت سرد گوجه سبز در برخی شهرهای شمالی كشورمان این میوه را همراه با سبزی‌های كوهی كه خاصیت گرم دارند، مصرف می‌كنند.

خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز

خواص آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز

در خرید آلوچه دقت کنید!

طبق معمول کودکان با دیدن میوه‌هایی چون آلوچه و چغاله بادام بر روی چرخ دستی‌ها که ظاهری تمیز و خیس دارند به گمان این‌که خوراکی‌ها توسط فروشنده تمیز شده‌اند، انها را خریداری و بلافاصله با پاشیدن مقداری نمک آنرا میل می کنند.

در حالی‌که این میوه‌ها اصولا نشسته و ضد عفونی نشده‌اند و آبی که بر روی آن ها پاشیده میشود صرفا برای تازه و خوش منظره نگه داشتن آن است.

با شروع فصل بهار اینگونه میوه‌ها توسط میوه فروشان و فروشندگان دوره‌گرد عرضه میشوند که با استقبال زیادی به ویژه از سوی کودکان روبرو می شود.

این میوه‌ها در صورتی که نشسته و آلوده مصرف شوند احتمال ابتلا به بیماری‌های‌ عفونی، گوارشی از جمله حصبه و مسمومیت‌های‌ غذایی را افزایش می دهد.

تعداد زیادی از افراد معتقدند که این میوه‌ها سرد هستند و مصرف زیاد انها موجب عوارضی از قبیل دل به هم خوردگی، تهوع، اسهال، سردرد و دل درد میشود.

در واقع گرد و غبار نشسته بر روی میوه‌ها حاوی تعداد زیادی از میکروب‌هاست که موجب ایجاد عوارضی شبیه همان سردی کردن میشود.

عده ای از این میوه‌ها تنها با آب جوی، چاه و دیگر آب‌های‌ غیر خوراکی توسط فروشنده‌ها شسته شده و بنابر این فرد مصرف‌کننده را گرفتار بیماری‌های‌ گوارشی و حتی تعداد زیادی از بیماری‌های‌ عفونی که تمام بدن را مبتلا کرده و عوارض جدی در پی دارند.

بیماری حصبه نوعی عفونت باکتریایی دستگاه گوارش ناشی از مصرف آب و مواد غذایی آلوده است که می تواند افراد بی احتیاط را در کلیه سنین مبتلا کند، اما شدت این بیماری در کودکان و افراد بالای ۶۰ سال بیشتر است و عوارضی از قبیل کاهش شدید آب و املاح بدن، سوراخ شدن روده‌ها، خون ریزی دستگاه گوارش، عفونت استخوان و زردی را ایجاد می کند.

گروه تغذیه تالاب : مسمومیت‌های‌ غذایی ناشی از باکتری‌هایی مثل سیلوس، سرئوس و استافیلوکوک اورئوس نیز از جمله بیماری‌هایی هستند که در اثر مصرف غذا و میوه آلوده فرد را مبتلا کرده و عوارض خود رابه او تحمیل میکنند.

خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز

آلوچه چربی سوز است

بیشتر بدانید…
آلوچه گر به مقدار مناسب مصرف شود خاصیت مسهلی ندارد و تنها ممکن است خوردن نشسته آن میکروب‌هایی را وارد بدن کند که به ناراحتی‌های‌ گوارشی از قبیل دل درد و اسهال منجر شود.

این میوه چون حاوی برخی ویتامین‌ها و نیز پیش ساز ویتامین A است برای کمک به درمان شب کوری و نیز رشد بدن «درصورت مصرف تمام مواد غذایی دیگری که موردنیاز کودکان هستند» مفید است.

گروه تغذیه تالاب : آلوچه دارای ویتامین‌های‌ B و C است و بهمین جهت برای آرامش اعصاب نیز مفید است، ولی البته مصرف زیاد آن حالتی از حساسیت موقت را در دهان و دندان‌های‌ مصرف‌کننده ایجاد می کند و هر ۱۰۰ گرم گوجه سبز ۳۰ کیلو کالری انرژی دارد.


حتما بخوانید: خواص درمانی گوجه‌ سبز ( آلوچه )


لازم به ذکر است، اگر آلوچه و چغاله بادام کاملا تمیز و ضد عفونی شده و به صورت کمپوت خورش و ترشی آن‌ها در حد مناسب مصرف شوند، هیچگونه خطری را متوجه مصرف‌کننده نمیکند و مواد مغذی مناسبی را نیز به بدن می رساند.

آلو منبع کربوهیدرات است. کم چربی و کم کالری است. منبع غنی ویتامین A و کلسیم، منیزیم، آهن،پتاسیم و فیبر است. آلو سدیم و کلسترول ندارد. مثل تعداد زیادی از میوه ها مقادیر فراوانی ویتامین C دارد. برای تهیه برگه آلو از آلوهایی که نرسیده ترند، استفاده می شود.

آلو روی درخت ودر برابر اشعه خورشید خشک می شود. اما امروزه آلو را تحت تاثیر لوله های‌ هوای داغ خشک می کنند که این عمل سبب می شود محصولی یکدست حاصل شود.

پوست آلو حاوی ماده ای است که حرکات روده را تنظیم می کند. اگر پوست آلو را بگیرید تعداد زیادی از اثرات مهم این میوه از بین میرود.

خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز

آلوچه در درمان تومورها موثر است

گوجه‌سبز به صورت تازه و پخته درخورش‌ها مصرف میشود.

این میوه غنی از ویتامین C، اسید‌مالیك و اسید سیتریك است، اما توجه داشته باشید مصرف زیاده از حد گوجه سبز باعث نفخ معده می شود.

ارزش غذایی 100 گرم گوجه سبز:

كربوهیدرات 8.51 گرم، چربی 2.84 گرم، پروتئین 1.6 گرم، فیبر خام 0.5 درصد.

با مصرف 100گرم گوجه سبز، 5 درصد ویتامین آ، 2.1 درصد ویتامین ب 1 «تیامین»، 1.9 درصد ویتامین ب 2«ریبوفلاوین»، 2.8 درصد نیاسین، 13 درصد ویتامین ث، 5.1‌ درصد كلسیم، 2.2 درصدفسفر، 5 درصدآهن و 3.6 درصد پتاسیم مورد نیاز در روز تامین می شود.

برخی گیاه شناسان معتقدند مصرف گوجه‌سبز برای التیام طعم دهان مفید است. از خواص دیگر این میوه، خاصیت مسهلی آن است كه بخوبی شناخته شده است. همچنین اثرات منحصر به فرد آن شامل كاهش فشارخون ‌و چربی خون، حذف رسوبات از خون و تنظیم عملكرد معده‌ای – روده‌ای است.

گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون میشود، از این رو می تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد. این میوه اثرات قابل‌توجهی در پیشگیری از بیماری‌هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول وسرطان دارد. اسید بنزوئیك، تركیبی است كه خاصیت ضد میكروبی دارد. این ماده بطور طبیعی در گوجه سبز وجوددارد.

همچنین، بعضی از تحقیقات بیانگر خاصیت ضدقارچی و ضدباكتریایی این میوه هستند. مطالعات نشان میدهد كه این میوه می تواند در درمان تومورها موثر باشد. همچنین به‌دلیل وجود اسید اسكوربیك «ویتامین ث‌»، برای افراد مبتلا به نقرس توصیه میشود.

گوجه سبز آلوچه میوه ای خوشمزه در فصل بهار و تابستان

گروه تغذیه و سلامتی تالابلینک منبع

مطلب خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز در سایت مفیدستان.با کاهش یک دقیقه‌ای استحمام، چقدر آب صرفه جویی می‌شود؟

 

نوشته شده توسط:نویسنده Ž


خبرگزاری ایسنا: صرفه‌جویی در مصرف آب یکی از موارد بسیار مهمی است که در سال آبی جاری باید مورد توجه ویژه‌ مشترکان قرار گیرد. در این میان استحمام یکی از مواردی است که در مصارف خانگی نقش عمده‌ای در مصرف آب دارد که باید گفت بر اساس آمار ارائه شده اگر مدت زمان استحمام هر فرد یک دقیقه کاهش یابد در مدت یک ماه ۶۰۰ لیتر آب صرفه‌جویی می‌شود.

با یک محاسبه ساده بدست می‌آید که در شهر تهران با جمعیتی معادل هشت میلیون و ۱۵۴ هزار و ۵۱ نفر، هر فرد اگر تنها یک دقیقه زمان استحمام خود را کاهش دهد، میزان صرفه‌جویی آب در طول یک ماه برابر با چهار میلیارد و ۸۹۲ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۶۰۰ لیتر خواهد بود که این میزان برابر است با سه میلیارد و ۲۶۱ میلیون و ۶۲۰ هزار و ۴۰۰ عدد بطری ۱.۵ لیتری آب معدنی است.

همچنین طبق اعلام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، این میزان برابر است با ۲۲ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۳۲۰ بشکه ۲۲۰ لیتری و ۲۲۴ هزار و ۶۲۱ تانکر ۲۰ هزار لیتری و۲۶۵ حلقه چاه با آبدهی دبی ۲۵ لیتر بر ثانیه که این میزان آب مصرف روزانه یک میلیارد و ۲۲۳ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۶۵۰ نفر را تامین می‌کند.

در شرایط فعلی وضعیت منابع آبی کشور مساعد نیست تا جایی که تمام مسئولان صراحتا اعلام کرده‌اند که در زمان پیک یعنی تابستان سال ۱۳۹۷ با مشکلاتی در حوزه تامین منابع آبی مواجه می‌شویم؛ لذا لازم است که تمامی سازمان‌ها و مشترکان نسبت به مساله آب با حساسیت بیشتری عمل کنند.لینک منبع

مطلب با کاهش یک دقیقه‌ای استحمام، چقدر آب صرفه جویی می‌شود؟ در سایت مفیدستان.

۷ میوه ای که افراد دیابتی از خوردن آن باید اجتناب نمایند شنبه 15 دی 1397
بیدار باش جمعه 23 آذر 1397
عرضه باریک‌ترین کروم بوک تبدیل‌پذیر اچ پی سه شنبه 17 مهر 1397
طرز تهیه ترشی لیته+ فیلم سه شنبه 9 مرداد 1397
بناهای مهم و تاریخی معمار روس در ایران (+عکس) شنبه 30 تیر 1397
نتایج تست طول‌عمر باتری وان‌پلاس ۶: عملکردی فراتر از حد متوسط! شنبه 5 خرداد 1397
کشف جسد در داخل سطل زباله جمعه 7 اردیبهشت 1397
خواص درمانی بی نظیر آلوچه سبز یا گوجه‌ سبز جمعه 31 فروردین 1397
با کاهش یک دقیقه‌ای استحمام، چقدر آب صرفه جویی می‌شود؟ جمعه 24 فروردین 1397
آموزش مجازی زبان انگلیسی دوشنبه 7 اسفند 1396
سوغات شمال؛ از شمال کشور چه چیزی بخریم؟ شنبه 5 اسفند 1396
مهمترین نشانه های خانواده قرآنی یکشنبه 29 بهمن 1396
شرایط فروش برلیانس با موتور 1650 سی سی اعلام شد چهارشنبه 11 بهمن 1396
بیوگرافی حمیدرضا پگاه و همسرش نغمه نادری سه شنبه 5 دی 1396
مردان بخوانند رازهایی كه زنان هرگز به شما نمیگویند! شنبه 4 آذر 1396
لیست آخرین پستها
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic